Remontujesz kuchnię i robisz piękne nowe meble? Jednak 2 lata temu kupowałeś nową zmywarkę i teraz zastanawiasz się, czy możesz ją zostawiać? A może uda się jeszcze przyoszczędzić na nowym piekarniku, bo właściwie jeszcze działa? To jak to jest właściwie z tą wymianą sprzętów AGD?

Remonty mieszkań są niezbędne co kilka/kilkanaście lat w każdym domu. Nawet kupując nowy lokal po paru latach, trzeba coś wyremontować i poprawić.

Sprzęty zarówno te AGD, jak i RTV również się psują. Pech chciał, że często nie idzie to w parze z oczekiwanym remontem. Wobec czego musimy wymieniać sprzęty w innym czasie niż planowana renowacja.

Niestety nie mamy dobrych wiadomości, ale przy robieniu nowej zabudowy meblowej do kuchni powinno się wymienić urządzenia na nowe.

Już wyjaśniamy dlaczego. Nie dlatego, że mamy jakąś prowizję od producentów (choć może by się przydała ;)).

 

Starsze urządzenia AGD szybciej się psują

Otóż nie wiemy, dlaczego tak się dzieje, ale starsze sprzęty ruszone z miejsca po prostu się psują. Nie raz widzieliśmy już taką sytuację, iż zostawiona stara zmywarka po pół roku przestawała działać. I pół biedy, jak po prostu się nie włączyła, ale wyobraź sobie, jak woda zalewa podłogę i nowe meble. A wiesz, że wilgoć nie służy zarówno płytom meblowym, lakierowanym, jak i akrylowym. Więc nie dość, że musisz kupić nowy sprzęt to jeszcze istnieje ryzyko zniszczenia mebli.

Ponadto, trzeba brać pod uwagę, że jeżeli masz urządzenia pod zabudowę i nastąpi konieczność ich wymiany, trzeba będzie znowu wzywać stolarza do dopasowania frontów.

Oczywiście nowe sprzęty również mogą się popsuć, jednak zgodzisz się, że przynajmniej w teorii będą dłużej sprawne.

 

Pozostawione sprzęty AGD nie wyglądają ładnie

Podstawowy argument równie ważny, jak nie najważniejszy to wygląd. Starsze urządzenia nie wyglądają urzekająco w nowej kuchni. Pomimo szczerych chęci, sprzęt zawsze się brudzi, rysuje i przebarwia. Komponując to z nowymi meblami na wymiar nie będzie to ładnie wyglądało.

Zasadniczo to tylko lodówkę wolnostojącą można ładnie dopasować w nowe meble kuchenne. Piekarnik i zmywarka powinny być przeznaczone pod zabudowę, wtedy można wszystko idealnie dopasować.

 

Wiemy, że oprócz finansowania nowych mebli do kuchni, to pieniądze przeznaczone na sprzęty AGD są największą bolączką. Jednak naszym zdaniem lepiej nie ryzykować i kupić nowe urządzenia.

 

Czy można zostawić stare sprzęty AGD w nowej kuchni?

11 lutego 2019
fronty meblowe lakierowane

 

i wszystko pasuje

Copyright 2021PD Meble

PD Meble

tel. 609-607-731

e-mail: kontakt@pdmeble.pl

Odwiedź nas na: