Odwiedź nas na: 

PD Meble

tel. 609-607-731

e-mail: kontakt@pdmeble.pl

Copyright 2023 PD Meble

i wszystko pasuje


 

czas oczekiwania na meble na wymiar
26 listopada 2018

Kiedy zamawiać meble na wymiar?

Wiesz, że niedługo czeka Cię remont mieszkania? A może już odliczasz dni do odbioru kluczy do swojego nowego M? Wobec tego to już dobry czas na rozeznanie z tematem wystroju wnętrz i sprawdzenie jakie meble nam się podobają. Szukanie wykonawcy mebli miesiąc przed terminem spowoduje tylko niepotrzebne nerwy.

 

O to 6 powodów, dlaczego nie odwlekać tematu zamówienia mebli:

 

1. Brak możliwości zaplanowania prac remontowych

Wcześniejszy projekt zabudowy meblowej pozwoli zaplanować elementy budowlane tj. wysokość i szerokość ścian, układ rur i gniazdek w odpowiednich miejscach, a nawet usytuowanie ścianek działowych. Dzięki temu można się porozumieć z ekipą budowlaną i panowie zrobią od razu pomieszczenie zgodnie z planami, a montaż mebli nastąpi sprawniej i nie trzeba będzie ponownie szukać specjalistów od równania ścian czy przenoszenia rur. Kwestie te są szczególnie istotne przy montażu mebli kuchennych na wymiar, gdzie mamy dużo tych dodatkowych elementów, które muszą współgrać ze sobą, aby stworzyć idealną zabudowę.

Jednak trzeba pamiętać, że projekt to co innego niż zamówienie i realizacja mebli. Pomiary niezbędne do zamówienia materiałów, a w konsekwencji do rozpoczęcia produkcji mebli można dokonać dopiero po skończonym remoncie. Rozumiemy, że jest to stresujące, bo potem kilka tygodni kuchnia stoi taka pusta i smutna, jednak aby meble na wymiar miały sens muszą być dopasowane idealnie. Można to osiągnąć dopiero robiąc pomiary dokładne co do milimetra, aby wszystko do siebie dokładnie pasowało. A jeżeli ktoś nie robi pomiarów albo mówi, że zrobi to na oko to może warto się zastanowić nad tym fachowcem. Każdy ma jakieś umiejętności, ale zaufanie w ciemno, że firma odpowiedzialna za remont na pewno nie zrobi żadnego skosu nawet na 2 milimetry jest naiwnością lub głupotą. A takie nieprzewidziane dodatkowe milimetry wydłużają potem montaż, a czasem nawet uniemożliwiają zamontowanie już przygotowanych mebli we wskazanym miejscu.

 

2. Brak wolnych terminów

Większość firm ma zamówienia na najbliższe miesiące/tygodnie i nie przełoży montaży u Klientów wyjątkowo dla Ciebie. Jasne czasami zdarzają się pewne luki, bo przykładowo montaż u innego klienta musiał zostać przełożony z powodu dłuższego remontu, jednakże nie ma co liczyć, że na pewno za tydzień lub dwa ktoś mi zrobi szafę.

 

3. Czas oczekiwania na materiały

Jeżeli nawet w mieszkaniu nie potrzeba większych przeróbek budowlanych lub też po prostu potrzebujesz szafy na wymiar i udało Ci się, bo firma produkująca meble znalazła lukę w terminarzu to nie oznacza, że za tydzień będziesz już układać ubrania na półeczkach. Nie chcę Cię martwić, ale większość firm również musi oczekiwać na materiały potrzebne do zbudowania Twoich mebli. Fronty lakierowane czy też fornirowane wcale nie są dostępne od ręki. Do każdego projektu jest wysyłane indywidualne zamówienie na fronty i obudowy. A czas oczekiwania wynosi średnio 3-4 tygodnie, bo firmy dobrze obrabiające drewno, kamień czy lakierujące płyty mają obłożenie i trzeba swoje odczekać. Ale damy też wam iskierkę nadziei, na płyty meblowe nie czeka się tak długo, więc czasami może uda się takie meble zamówić szybciej.

 

4. Projekt mebli to czasochłonny proces

Projekt mebli na wymiar, a zwłaszcza mebli kuchennych to cały proces od momentu wywiadu z klientem po wkręcenie ostatniej śrubki i posprzątanie, kiedy meble są gotowe do użytku. Tego rodzaj zabudowy, które są dopasowane indywidualnie do klienta wymagają przygotowania i jest to po prostu czasochłonne. To nie jest sklep, gdzie wybieramy gotową szafeczkę i wychodzimy z nią pod pachą zaraz po opłacaniu w kasie.

Choć na rynku jest sporo firm oferujących meble na zamówienie, wystarczy wpisać w Google “meble na wymiar” + miejscowość, a wyskoczy setki stron z ww. ofertą — to żadna z nich nie zrobi tego w ciągu kilku dni. A jeżeli zrobi to gratulację, czapka z głów, choć można by się zastanawiać czy nie mają klientów, czy po prostu zostało to zrobione na odpie…

 

5. Brak możliwości porównania ofert

Kiedy nie goni nas czas na zamówienie mebli można skontaktować się kilkoma firmami i porównać oferty. Można porozmawiać na temat naszych oczekiwań, porównać ceny oraz jakość dotychczasowych realizacji, a także ocenić kontakt z przedstawicielem firmy. Pozwoli to nam na spokojne podjęcie decyzji, kto wykona nam meble, które zostaną z nami na kolejne lata.

 

6. Wszyscy mają ten sam kalendarz

Choć może to się niektórym wydać dziwne, wszyscy mają ten sam kalendarz, a to oznacza, że pracownicy firm produkujących meble również. Czyli święta i weekendy są standardowo wolne, a w wakacje urlop także obowiązuje. Co więcej, skoro mamy XXI w. to normą pracy jest 8 godzin. Wiemy, że w branży meblarskiej czy też ogólnie szeroko pojętych pracach fizycznych często pracownicy pracują znacznie dłużej i wszyscy się już do tego przyzwyczaili, ale chyba warto wprowadzać również tutaj tzw. work-life balance.

 

Reasumując, jeżeli planujemy zamówić meble kuchenne na wymiar (przynajmniej na terenie Wrocławia) zróbmy to jeszcze przed remontem. Jeżeli kupujemy mieszkanie można zacząć poszukiwania mając już rzut deweloperski. Natomiast jeżeli myślimy o nowej szafce pod sprzęt RTV lub szafie na wymiar zgłoście się najpóźniej 2 miesiące wcześniej.