W dniach 3-6 października 2019 r. odbyły się targi wnętrz Warsaw Home. W wielkich halach architekci, projektanci, producenci mebli oraz pasjonaci wnętrz mogli oglądać ekspozycje i porozmawiać z ekspertami. Nie zabrakło oczywiście i nas z PD Meble na tym wydarzeniu. Choć przyznajemy, że jako producenci mebli na wymiar zwiedziliśmy głównie ekspozycje związane z tym obszarem, bo na inne zabrakło już czasu. A co tam ciekawego widzieliśmy i co ciekawego zapowiada się w branży mebli na wymiar?

 

Kolory mebli na wymiar

Złoto

Już w poprzednim roku dało się zauważyć, że króluje złoto. Największe firmy meblarskie wypuszczają kolekcje gdzie całość lub część frontów jest w tym odcieniu. Widać to szczególnie w meblach kuchennych. Nawet jeśli projektanci nie zaplanowali złotych frontów, to dominują dodatki w tym kolorze: krany, uchwyty lub akcesoria.

Naszym zdaniem, choć złoty kolor wygląda dosyć okazale, to jednak nie pasuje do wszystkich wnętrz. Statystycznie większość kuchni jest mała, a taki odcień raczej nie powiększa przestrzeni. Ponadto złoto najlepiej komponuje się z czernią, co jak wiemy w małych pomieszczeniach się nie sprawdza. Decydując się na ten kolor, taką stylistykę luksusu powinno się zachować w całym mieszkaniu/domu. Choć wygląda to ładnie, sądzimy, że nie przyjmie się to do powszechnego użytku.

złota kuchnia  złoty kran

 

Butelkowa zieleń

Drugim kolorem, który również zaczyna być popularny to butelkowa zieleń. Trzeba przyznać, że to ciekawy kolor i przełamuje pewne schematy. Choć trzeba pamiętać, że jest to ciemna barwa, więc przy małych powierzchniach lepiej nie stosować jej w całej zabudowie mebli na wymiar.

fronty butelkowa zieleń

Rozmyte kolory przypominające kamień

Jednak najciekawsze fronty, jakie nam się rzuciły w oczy, to płyty w rozmytych kolorach, à la kamień. Taki odcień na pewno będzie bardzo praktyczny, bo dzięki niejednolitej strukturze koloru nie będzie tak widać brudu. Trend jest już widoczny w zamówieniach, coraz częściej robimy takie kuchnie na wymiar. Dlatego producenci płyt rozszerzają ofertę takich frontów. I wcale się nie dziwimy, bo wygląda to faktycznie ciekawie.

płyty o rozmytym kolorze

Panele dekoracyjne

Ciekawe fronty, które można zastosować w meblach na wymiar, ale także w ściennych płytach, to różnej faktury panele dekoracyjne. Można je pomalować na dowolny kolor oraz mają różne wzory i kształty. Na pewno taki jeden panel na ścianie, czy jedna szafka z naklejonym dekorem urozmaici pomieszczenie.

dekoracyjne nakładki na płyty  panele dekoracyjne

Płyty na ścianie

Choć nie jest to już taka nowość, bo już sami takie robiliśmy to widać, że jest to coraz bardziej powszechne. Taki dodatkowy element na ścianie lub stojąca szafka połączona z płytą na ścianie jest interesującą alternatywą dla wiszących obrazków. 

płyty na ścianie

Gadżety do mebli na wymiar

Chyba najfajniejszym gadżetem i jedną z niewielu nowości, które znaleźliśmy na targach był oczywiście niezawodny Blum. Na pewno znasz sytuację, kiedy musisz coś sięgnąć z wyższych półek w kuchni lub w garderobie? Teraz jest możliwość zamontowania podestu w dolnej szufladzie, dzięki czemu bez spaceru po krzesło możesz coś wyciągnąć z tych górnych półek. Zobacz jak testowaliśmy :)

podnóżek BLUM do mebli kuchennych  zawiasy

 

Metalowe ramy do półek

Lubisz styl industrialny? Minimalizm i surowy styl? Można połączyć płyty meblowe z metalowymi ramami, dzięki czemu uzyskujemy ciekawe szafki lub półki na sprzęty, książki czy kwiaty.

 metalowe ramy do półek

Rozwiązania do zabudowy skosów

Na jednym ze stoisk zainteresował nas system do skośnych szaf np. pod schody czy szafy na poddasze. A co w nich ciekawego? Łatwość otwierania, czyli jedno naciśnięcie i szafa otwarta :)

Biorąc pod uwagę wygodę takich rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z mebli na wymiar, to wciąż rosnący trend. To, co jeszcze kilka lat temu było możliwe tylko dla najbogatszych teraz jest powszechnie stosowane. To będzie się jeszcze bardziej rozwijać i będzie używane coraz częściej. Choć niektóre rozwiązania wciąż są bardzo drogie np. rozsuwane szafki czy mobilna wyspa kuchenna. 

 

Akcesoria do mebli na wymiar

W zakresie akcesoriów nie zauważyliśmy zbytnio żadnych nowości. Chyba już ciężko coś dodatkowego wymyślić. Na rynku chyba wszystko już jest, kwestia tylko zasobności portfela. Trzeba pamiętać, że każdy dodatkowy kosz Cargo, zawieszki na sprzęty, czy szuflady lub automatyczne półki, to jednak dodatkowe pieniądze. 

uchwyt na odkurzacz

Uchwyty do mebli na wymiar

Uchwytów do mebli jest od groma i chyba do każdego stylu można coś dopasować. Eleganckie srebrne i miedziane, zabawne okrągłe, proste i klasyczne, kolorowe i z ornamentami — wybór jest przeogromny. Choć na przekór takiej różnorodności sami jesteśmy zwolennikami frezowanych uchwytów, które są możliwe jednak tylko w lakierowanych frontach.

uchwyty okrągłe  uchwyty do mebli na wymiar

 

Sprzęty do zabudowy w meblach na wymiar

Na targach oczywiście wystawiali się również producenci sprzętów AGD i RTV. Tutaj również nie zauważyliśmy zbytnio żadnej nowości, choć akurat ekspertami w tej dziedzinie nie jesteśmy. To, co nam się podoba już od lat i jak widać po tegorocznych targach jest coraz bardziej popularne, to okap w płycie indukcyjnej. Nie jest wysuwany, a całą parę pochłania z poziomu płyty. Dzięki temu nie zajmuje dużo miejsca i o dziwo nie potrzeba dużo przestrzeni w szafce, jak to jest w przypadku wysuwanych okapów. Trzeba przyznać, że pod tym względem producenci udoskonalili technologię, bo pamiętamy jak jeszcze kilka lata temu taki sprzęt zajmował prawie całą szafkę pod spodem. 

okap w płycie

 

Tegoroczne targi wnętrz nie przyniosły jakiś wielkich nowości w meblach na wymiar. Mimo wszystko opłacało się przejechać te 700 km. Oprócz katalogów nawiązaliśmy nowe znajomości w branży i sprawdziliśmy co jest na topie oraz jak działa konkurencja. Ponadto dostaliśmy zaje… puszkę, ciągle zastanawiamy się, czy ją otworzyć :D

power stolarz

A Tobie co się najbardziej podoba? 

 

Nowości i trendy w meblach na wymiar na 2020 rok

21 października 2019
meble na wymiar trendy na 2020 rok

 

i wszystko pasuje

Copyright 2021PD Meble

PD Meble

tel. 609-607-731

e-mail: kontakt@pdmeble.pl

Odwiedź nas na: