W wielu katalogach i na stronach internetowych widzisz szafy z lustrami. Zastanawiasz się, czy są praktyczne i czy sprawdzą się w Twoim mieszkaniu? A może masz obawy o utrzymanie ich w czystości? Przeczytaj poniższe porady, a dowiesz się, na którą szafę się zdecydować.

 

Czy lustra można wykorzystać w każdej szafie?

Szafy z lustrem można zrobić zarówno z drzwiami przesuwnymi, jak i otwieranymi w sposób klasyczny. Przy tych drugich ogranicza nas jednak szerokość frontów. Maksymalna szerokość drzwi otwieranych to 60 cm. Można zamontować więcej luster, dzięki czemu stworzą jedną całość, jednak będą one podzielone na tych kilka płatów. Doskonale to widać na poniższym zdjęciu.

szafa z dzielonymi lustrami

 

Czy można nakleić tylko niewielki kawałek lustra na szafie?

Z technicznego punktu widzenia nie ma przeciwwskazań, aby użyć tylko kawałka lustra, np. 30x30cm - tak na wysokości twarzy. Niemniej jednak nie zalecamy takiego rozwiązania. Szafa nie wygląda już tak estetycznie. Zalecamy stosowanie lustra na całej wysokości frontu przynajmniej na jednych drzwiach. Poza tym będziesz mieć obraz na całą sylwetkę.

 

W jakich pomieszczeniach zdecydować się na szafę z lustrem?

Szafa z lustrem ma 2 zastosowania. Pierwsze jest typowo praktyczne, czyli po prostu chcesz mieć lustro, aby się przeglądać. Drugi aspekt dotyczy wyglądu wnętrza.

Małe pomieszczenia

Tutaj zdecydowanie szafa z lustrem pomoże optycznie powiększyć pomieszczenie np. przedpokój lub sypialnię. Lustro odbija światło, dzięki czemu nawet mały pokój wydaje się większy. Trzeba też pamiętać, że przy mniejszym metrażu może już nie być miejsca na zawieszenie osobno lustra na ścianie. Więc dzięki użyciu go na frontach szafy mamy kompleksowe zastosowanie.

Ciemne pokoje

Jeżeli Twój przedpokój lub sypialnia jest ciemna, to zdecydowanie zastosowanie luster pomoże je trochę rozjaśnić. Nie bez powodu lustro kojarzy się z błyskiem, blaskiem i światłem :)

 

A może jednak szafa bez lustra?

Jest kilka sytuacji, kiedy lepiej zrezygnować z zamontowania szafy z lustrem.

Pokój dziecka

Zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem montowanie szaf z lustrem w pokojach dziecięcych. Dzieci jak to dzieci zawsze mogą czymś rzucić, wywrócić się, a nie mówiąc już o dbaniu o czystość. Dlatego, jeżeli nie chcesz się obawiać o bezpieczeństwo dziecka i swój komfort lepszym rozwiązaniem będą gładkie szafy.

W salonie

Lustra pomimo swoich niewątpliwych zalet — rozpraszają uwagę. Statystycznie w salonie oprócz kuchni, spędzamy najwięcej czasu. Wyobraź sobie, że oglądasz fascynujący film, ale Twój wzrok co chwilę się rozprasza, bo odbicie telewizora jest widoczne na meblach. To się dzieje podświadomie, jednak nie są to dobre warunki do spędzania długich godzin.

Nie lubisz sprzątać

Niestety taki urok luster, ale będą się one bardziej brudzić niż fronty standardowe. Więc jeżeli nie lubisz sprzątać i przeszkadza Ci brud i kurz na drzwiach to przemyśl czy faktycznie chcesz i potrzebujesz takich mebli. Zwłaszcza jeżeli w domu są dzieci lub zwierzęta, które nie przejmują się odciśniętymi paluszkami czy nosami na błyszczącej tafli.

 

Wiesz już, na którą szafę się zdecydujesz? A może podzielisz się swoimi doświadczeniami w tej kwestii? Jak masz jeszcze jakieś pytania na temat szaf i innych mebli na wymiar we Wrocławiu — pisz śmiało, odpowiemy.

 

Zobacz galerię szaf

Przeczytaj o rodzajach frontów meblowych

 

Szafa z lustrem czy bez — co wybrać?


01 czerwca 2019
biała garderoba i biała szafa

 

i wszystko pasuje

Copyright 2021PD Meble

PD Meble

tel. 609-607-731

e-mail: kontakt@pdmeble.pl

Odwiedź nas na: