Odwiedź nas na: 

PD Meble

tel. 609-607-731

e-mail: kontakt@pdmeble.pl

Copyright 2023 PD Meble

i wszystko pasuje


 

biała garderoba i biała szafa
11 lipca 2019

Garderoba czy szafa wnękowa?

Nowe mieszkanie/dom już czekają na odbiór i urządzanie? Wspaniale, tylko teraz powstaje pytanie, czy zdecydować się na zamkniętą garderobę jako osobne pomieszczenie, czy jednak zrobić szafy wnękowe? Poniżej znajdziesz wszystkie za i przeciw każdego rozwiązania, dzięki czemu łatwiej będzie Ci podjąć decyzję.

 

Garderoba — zalety i wady

Osobne pomieszczenie

Podstawowym warunkiem, który często jest przeszkodą, jest konieczność posiadania osobnego pomieszczenia. Co więcej, nie może to być komórka metr na metr, bo muszą się jednak zmieścić półki, drążki i przede wszystkim ubrania :)

Równocześnie jest to największa zaleta garderoby. Zyskujesz wydzieloną i zamkniętą strefę, w której możesz się przebierać i masz wszystko pod ręką.

Mniejsze koszty

Choć garderoba często wydaje się luksusem, to koszt umeblowania może być niższy, niż zrobienie i montaż szafy wnękowej. Przy tej formie zabudowy nie ponosisz kosztu frontów. Oczywiście dodatkowe akcesoria mogą kosztować znacznie więcej, jednak przy tych opcjach można bardziej manewrować i wybierać co faktycznie jest potrzebne, a co tylko dodatkowym gadżetem.

Wszystko w jednym miejscu

Osobna, duża garderoba pozwala trzymać wszystkie ubrania w jednym miejscu. Masz wszystko pod ręką, a dzięki otwartej przestrzeni nie musisz przesuwać drzwi i masz wgląd na wszystkie ubrania.

Luksus

Garderoba jest ładna i co by nie mówić wciąż kojarzy się z luksusem. Te obrazy z filmów, kiedy Pani w szpilkach staje na środku garderoby i zastanawia się co założyć — działają na wyobraźnie. Jeżeli będziesz mieć porządek, to możesz nawet robić piękne zdjęcia na Instagram (oczywiście, jeśli masz korzystasz z tej platformy :)

 

garderoba

 

A może jednak szafa wnękowa?

Brak osobnego pomieszczenia

Jeśli brakuje Ci odpowiednio dużego pomieszczenia na garderobę, to nie zamartwiaj się i zrób pojemną szafę wnękową. Odpowiednio zagospodarowana da ci naprawdę wiele miejsca na ubrania i dodatki.

Mniej sprzątania

Szafa wnękowa ma niewątpliwie jedną przewagę nad garderobą — nie trzeba jej tyle sprzątać. Dzięki drzwiom kurz trochę mniej osadza się na półkach. A poza tym, jak nie masz czasu na porządki, zawsze możesz zamknąć drzwi i nie widać bałaganu ;)

Szafę można wstawić praktycznie wszędzie.

Nie ważne czy masz całą ścianę w sypialni, czy małą wnękę w przedpokoju zawsze gdzieś wciśnie się szafę na wymiar. Co więcej, taką zabudowę można przeznaczyć nie tylko na ubrania, ale także na przetwory, sprzęty sportowe, akcesoria domowe itp.

 

szara szafa wnękowa

 

O czym należy pamiętać przed wyborem: garderoba czy szafa?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, weź pod uwagę:

  • wymiary domu/mieszkania;
  • kto będzie korzystał z mebli (można mieć wątpliwość, czy dla dzieci garderoba to dobry pomysł);
  • podejście do sprzątania.

 

A gdybyś szukał/ła wykonawcy garderoby lub szafy wnękowej we Wrocławiu i w okolicach zapraszamy do kontaktu z PD Meble

 

Przeczytaj również:

Szafa z lustrem czy bez - co wybrać?

Rodzaje frontów meblowych