Odwiedź nas na: 

PD Meble

tel. 609-607-731

e-mail: kontakt@pdmeble.pl

Copyright 2023 PD Meble

i wszystko pasuje


 

koszt mebli na wymiar
07 maja 2019

Koszt mebli na wymiar

Wiele osób zastanawia się, dlaczego meble na zamówienie są takie drogie oraz dlaczego w sklepach jest taniej. Postanowiliśmy wyjaśnić, co składa się na koszt mebli na wymiar.

 

Cena materiałów

Ponad 60% całkowitej ceny za meble to koszt materiałów. Ceny tych materiałów, są zależne od ich rodzaju.

  • Fronty

W zależności od tego, jakie fronty wybierzesz do swoich mebli, od tego będzie zależała ich cena. Fronty lakierowane czy fornirowane są droższe. Jeżeli zdecydujesz się na płytę laminowaną, cena nie będzie aż taka zawrotna.

  • Dodatki

- śruby,

- zawiasy,

- nóżki.

Na wszystkie meble są zużywane ogromne ilości tych małych elementów. Jednak są one niezbędne, aby wszystko pasowało do siebie.

  • Akcesoria

- kosze,

- szuflady,

- półki,

- wieszaki.

W przypadku wyposażenie szafek wybór jest bardzo urozmaicony, a co za tym idzie ceny również. Im więcej dodatków i bardziej nowoczesne tym wartość zabudowy jest większa. Oczywiście zachęcamy do stosowania ciekawych rozwiązań ułatwiających korzystanie z kuchni i szafy, ale trzeba mieć świadomość, że im tego więcej tym koszt mebli rośnie.

Wyposażenie kuchni na wymiar Wrocław  
   

Jakość materiałów

W meblarstwie (choć podejrzewamy, że tak jest w większości branż) z reguły cena odzwierciedla jakość. Przykładowo dzięki zawiasom tym z najwyższej półki fronty domykają się cicho i nie poluzują się po pół roku.

Od początku naszego działania stawiamy na jakość mebli, które produkujemy. Dlatego nie zamówisz u nas tych najtańszych akcesoriów. Zapytasz się dlaczego? Ponieważ dajemy gwarancję na nasze meble, a z tańszymi zamiennikami nie mamy takiej pewności.

szafa z frontami ze szprosami

 

Czas pracy nad projektem

Wpływ na koszt mebli ma czas poświęcony na ich zrobienie.

  • Rodzaj projektu

Proste projekty, niewymagające kreatywnego myślenia mogą być zrobione szybciej. Jednak, jeżeli pomysł wymaga obmyślenia, jak rysunek z programu przenieść do rzeczywistości i wpasować do ścian wpływa to na czas realizacji. Głowa paruje od pomysłów i szukania rozwiązań. Uwielbiamy ambitne wyzwania, ale na pewno całkiem nowa koncepcja wymaga zaangażowania wszystkich naszych szarych komórek i zdolności manualnych.

  • Przygotowanie

Przed każdą realizacją robimy pomiary w docelowym miejscu montażu mebli. Nawet jeżeli robimy kuchnię czy szafę z gotowego projektu, to zawsze mierzymy ściany, wnęki i wszystkie zakamarki, gdzie będą stały meble.

  • Montaż

Większość szafek przygotowujemy na warsztacie, ale dopasowanie odbywa się na miejscu. Wszystkie meble zwozimy na miejsce, wnosimy do mieszkania i na miejscu dokładnie montujemy. Czasami trwa to kilka godzin, a czasem przy bardziej skomplikowanej pracy nawet kilka dni (oczywiście w godzinach pracy).

biała zabudowa kuchni Wrocław

 

Koszty transportu

Oczywiście na terenie Wrocławia i okolicach meble transportujemy w ramach wyceny projektu. Jednak wiadomo, że jako producent mebli wliczamy te opłaty do ceny zabudowy.

 

Doświadczenie, edukacja i pomysłowość

Dzięki kreatywnemu podejściu i byciu proaktywnym podejmujemy się wielu nietypowych zleceń. Pracowaliśmy na to latami i wciąż pracujemy: jeżdżenie na targi, szukanie inspiracji, ciągła nauka i testowanie nowych rozwiązań są naszą inwestycją.

 

Indywidualne podejście

Skoro oferujemy meble na wymiar, to przedstawiamy indywidualne rozwiązania. Dlatego nie ma u nas taśmowych mebli, a każda szafka jest inna. Nie mamy produkcji masowej, takich samych projektów na jedne standardowe wymiary. Nie ma problemu, aby zamówić szafkę wyższą lub szerszą (oczywiście czasami nie może być mniej, bo np.ograniczają nas wymiary sprzętów agd). Zobacz nietypowe zabudowy 

szafa w ścianie

 

Legalność

Choć może Cię to dziwić, że wymieniamy to jako część składową ceny mebli, to tak to też się wlicza. Prowadzimy firmę, więc wystawiamy rachunki i płacimy podatki. Oczywiście mamy też koszty stałe jak wynajem lokalu, nowe sprzęty, pensje, rachunki za prąd, media itp. i to również wliczamy do wyceny.

 

Zysk

Nie prowadzimy działalności charytatywnej (choć i tam pracownicy zarabiają), więc i my pracujemy dla pieniędzy. Z każdej realizacji cześć środków idzie na wypłaty, a część na rozwój firmy.

 

Więc ile kosztują meble na wymiar?

Niestety nie odpowiemy Ci jednoznacznie na to pytanie. Z uwagi na fakt, że wszystkie meble są robione indywidualnie pod konkretne wymiary i wymagania, każda wycena i całkowity koszt jest inny. Mamy świadomość, że wydatek na meble pod wymiar jest spory. Jednak w zamian otrzymujesz dopasowane szafki, a nie masową produkcję z taśmy.

 

Przeczytaj także:

https://www.pdmeble.pl/jaki-wybrac-blat-kuchenny

https://www.pdmeble.pl/rodzaje-frontow-meblowych